Dívce v lomu hrozilo zřícení ze srázu

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

06.03.2017
Dívce v lomu hrozilo zřícení ze srázu
V pátek 3 března 2017 v lomu u Želešic na Brněnsku spadla mladá žena z vysokého srázu. Hasiči ji a jejího psa museli zachránit pomocí lanové techniky.
Procházka dvou dívek se psem ve starém lomu nedaleko Želešic na Brněnsku se dnes odpoledne proměnila v boj o život. Mladá dívka chtěla zřejmě zachránit svého psa, který spadl ze srázu a zůstal asi 5 metrů pod hranou terénu. Nakonec se však sama dostala do nesnází a zůstala viset nad prudkým asi 40 metrovým srázem.
Operační středisko na místo ihned vyslalo jednotku HZS z Židlochovic, lezeckou skupinu z brněnské stanice Lidická a dobrovolné hasiče ze Želešic. Lezci se k ženě slanili a zajistili ji, aby nemohla spadnout a následně ji vytáhli pomocí lanové techniky nahoru. Podobně zachránili také psa. Oba nejevili známky vážných zranění. Dívka nicméně skončila v péči záchranné služby.

Jaroslav Mikoška,
HZS Jihomoravský kraj