Dopoledne hasiči zasahovali u nehod

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.01.2023 | Jihomoravský kraj
Dopoledne hasiči zasahovali u nehod

Pondělí, 23. ledna 2023 – Dnes dopoledne jsme zasahovali u většího počtu nehod. Jeden člověk při nich zemřel a pět osob se zranilo.

Od 6. do 12. hodiny evidujeme 7 dopravních nehod, u kterých naše jednotky zasahovaly.

Nejvážnější byla nehoda na silnici I/53 u Branišovic, kde po střetu dodávky a osobního auta zemřel starší muž. Hasiči zajistili místo nehody, zasypali uniklé provozní náplně, usměrňovali dopravu a po zadokumentování nehody vyprostili tělo usmrceného spolujezdce z osobního vozu.

DN Branišovice (1).jpg

Ve dvou případech jsme zasahovali u nehod autobusů. Krátce po 6. hodině bylo nutné vyprostit autobus z příkopu nedaleko Nových Hvězdlic na Vyškovsku. Také v případě druhé nehody autobusu po 10. hodině skončil vůz částečně mimo silnici. Stalo se tak poblíž Bukoviny na Blanensku. Pomohli jsme cestujícím z vozidla a následně autobus vyprostili. Událost se obešla bez zranění.

DN Bukovina (6).jpg

Čelní střet dvou osobních aut zastavil provoz na silnici mezi obcemi Bučovice a Ždánice. Na místo jsme vyslali 2 jednotky krátce před 7. hodinou. Při nehodě se zranili tři lidé. Nikoho jsme nemuseli z vozidel vyprošťovat.

DN Ždánice (3).jpg

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK