Dopoledne pro hasiče Jihomoravského kraje bylo ve znamení nehod

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Dopoledne pro hasiče Jihomoravského kraje bylo ve znamení nehod

Během pondělního dopoledne, 26.března 2018,  zasahovaly jednotky hasičů u šesti dopravních nehod, při kterých se zranilo 8 lidí.

Nehoda u Tvarožné na Brněnsku před osmou hodinou zkomplikovala provoz na silnici 430. Po střetu nákladního auta a traktoru zůstal náklaďák ležet na boku v jednom jízdním pruhu. Jeho řidič skončil v péči ZZS. Hasiči zajistili místo proti požáru a likvidovali únik provozních náplní.

tvar5.jpg

Krátce po půl desáté zahájily hasičské  jednotky zásah u nehody osobního auta a dvou nákladních na D52 u Pohořelic ve směru na Brno. Při nehodě se jeden člověk zranil a na místě zasahoval vrtulník záchranné služby. Přibližně po hodině se podařilo uvolnit jeden jízdní pruh.

22.jpg

Před desátou hodinou hasiči  přijali informaci o nehodě na silnici I/55 u obce Hrušky na Břeclavsku.  Také tam zasahoval vrtulník letecké záchranné služby a hlavní tah mezi Hodonínem a Břeclaví byl uzavřen. Doprava byla obnovena před dvanáctou hodinou. Hasiči na místě odstraňovali následky nehody.

Na stejné silnici nedaleko Hodonína havarovaly před desátou hodinou také dva osobní vozy. Při nehodě se zranili tři lidé včetně jednoho dítěte. Hasiči pomohli záchranné službě s transportem zraněných do sanitek a zajistili místo proti požáru včetně vozidla na LPG.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz