Dopravní nehody motorkářů s tragickým koncem

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.04.2020 | Jihomoravský kraj
Dopravní nehody motorkářů s tragickým koncem

28. dubna 2020 -  jsme zasahovali u 6 dopravních nehod, při kterých havarovali motorkáři. Dvě nehody mají tragické následky.

První nehoda v Modřicích:  přijali informaci o nehodě dodávky a motocyklu poblíž sjezdu z D52 u Modřic. Operační středisko vyslalo na místo dvě profesionální hasičské jednotky.

Po příjezdu hasičů byl motorkář v péči posádky ZZS. Svým zraněním však na místě podlehl. Zraněný byl také řidič dodávky, kterého záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice.

Hasiči zajistili prostor nehody proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Na místě střetu postavili mobilní nehodovou clonu, proti zvídavým pohledům a fotoaparátům kolemjedoucích řidičů. Jeden z hasičů poskytl spolujezdci z dodávky posttraumatickou intervenční péči.

Provoz v křižovatce byl řízen kyvadlově. Po vyšetření nehody pomohli hasiči s odklizením vraků a zásah na místě ukončili v šestnáct hodin.

Druhý motorkář zemřel na následky zranění způsobených při nehodě na silnici mezi Medlovem a Smolínem. Dopravní nehoda se stala před půl šestou večer. Zabezpečili jsme motorku proti případnému vzniku požáru a následně asistovali Policii ČR při dokumentaci nehody. Poskytli jsme, na místě nehody, rodinným příslušníkům posttraumatickou intervenční péči. Zásah jsme ukončili před půl desátou večer. Silnice byla po dobu zásahu neprůjezdná.

Další dopravní nehody s účastí motorkářů se staly odpoledne v Ratíškovicích, Tišnově, ve Velkých Pavlovicích a Vyškově. V měsíci dubnu se stalo již 27 nehod s účastí motocyklů, u kterých jsme zasahovali.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje