Duchapřítomní lidé zachránili seniora z hořícího domu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Duchapřítomní lidé zachránili seniora z hořícího domu

V úterý, 11. září 2018 odpoledne, zasahovaly čtyři hasičské jednotky u požáru v rodinném domě v Brně-Řečkovicích. Díky pomoci lidí z okolí se uživateli domu nic vážného nestalo. Škoda se předběžně odhaduje na 900 tisíc korun. Příčinou byla nedbalost při manipulaci s elektrickým spotřebičem.

36883-(1).jpg

Požár vypukl v kuchyni třípodlažního rodinného řadového domu. Sousedka zpozorovala hustý černý kouř vycházející z oken a utíkala varovat seniora, který dům obývá. Současně událost ohlásila na tísňovou linku.

36880ded-(1).jpg

Na místě naštěstí zastavil kolem projíždějící řidič nákladního auta, který přistavil k oknu domu sousedčin žebřík a seniorovi pomohl z okna do bezpečí. I přes to skončil muž v péči záchranářů.

36881-(1).jpg

Hasiči po příjezdu likvidovali požár pomocí dvou vodních proudů. Automobil parkující u domu odtlačili do bezpečné vzdálenosti a interiér domu pak museli ještě odvětrávat přetlakovou ventilací. Požár zcela zničil kuchyň a kouř z požáru poškodil téměř celý dům. Jednotky na místě zasahovaly od 12.30 do 13.54 hodin.

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Foto/Video: HZS Jihomoravského kraje