Dva požáry s vážnými následky

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.09.2023 | Jihomoravský kraj
Dva požáry s vážnými následky
 

Sobota, 2. září 2023 - Požár střechy rodinného domu v Podivíně a požár bytu v Břeclavi zaměstnali v sobotu profesionální a dobrovolné hasiče. Bytový požár má tragické následky. 

K prvnímu z těchto zásahů vyjížděly jednotky před 11. hodinou do Podivína. Již z dálky pozorovaly sloup stoupajícího tmavého kouře. Na místě pak průzkumem zjistily, že hoří střecha řadového rodinného domu, na které jsou umístěny solární panely. Proti plamenům nasadily celkem 4 vodní proudy. Požár se jim tak podařilo dostat pod kontrolu za necelých 20 minut od příjezdu první jednotky. Požár zasáhl i baterie FV elektrárny. Ty museli hasiči vynést před objekt a umístit do vodní lázně. Včasným zásahem se podařilo zasahujícím uchránit hodnoty ve výši 4,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Před 14. hodinou jsme pak přijali na tísňové lince informaci o valícím se kouři z oken bytu na ulici Břetislavova v Břeclavi. Dle volajícího bylo pravděpodobné, že se v bytě nachází osoba. V době příjezdu jednotek se o vstup do bytu a hašení plamenů pokusili sousedé. Hasiči požár lokalizovali vodním proudem za pár minut. V zakouřeném prostoru pak nalezli osobu bez známek života. I v tomto případě zůstává příčina vzniku požáru v šetření.

 

Filip Venclovský, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje