Dva požáry v břeclavských bytech během několik hodin způsobily škodu za více jak tři milióny korun

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.12.2017

Hasiči ve čtvrtek , 7.prosince 2017, bojovali s plameny ve dvou bytech v Břeclavi. Ráno před sedmou hodinou to bylo v ulici Na Valtické a odpoledne po půl třetí na ulici Slovácká. Evakuovali několik desítek lidí a škoda bude přesahovat tři milióny korun.

hhg.png

Ráno, krátce po tři čtvrtě na sedm, vyjeli k prvnímu požáru břeclavští profesionální hasiči společně s dobrovolnými hasiči z Poštorné a Lednice. Proti plamenům použili dva vodní proudy. Plameny dostali pod kontrolu za necelých patnáct minut a dohašování jim zabralo dalších dvacet minut. U požáru bylo z domu evakuováno 30 obyvatel. Po odvětrání budovy ukončili zásah po osmé hodině. Příčina vzniku požáru je v šetření a předběžná škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun.

hhg.png

Tři jednotky hasičů z Břeclavi zasahovaly po půl třetí u požáru bytu na ulici Slovácká. Ve třetím patře hořel byt v prostoru kuchyně. Hasiči evakuovali deset obyvatel domu. Šest lidí se nadýchalo kouře, proto na místo povolali záchrannou službu. Před patnáctou hodinou měli plameny pod kontrolou. Po dohašení drobných ohnisek a kontrole dalších bytů zlikvidovali požár před půl pátou odpoledne. Zásah ukončili v 17.10 hod. Příčina vzniku požáru je v šetření a vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na tři milióny korun.

Jan Dvořák,

Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje