Hasiči dezinfikovali nemocnici

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.04.2020 | Brno/ Jihomoravský kraj
Hasiči dezinfikovali nemocnici

Sobota, 11. dubna 2020 - Včera krátce po 20. hodině jsme zahájili preventivní plánovanou dezinfekci tří pater v části Fakultní nemocnice Brno-Bohunice. Na místo dorazilo 7 hasičských vozidel a do akce se zapojilo 13 hasičů z brněnské stanice Líšeň.

Vytvořily se 3 skupiny. V každé pracovali 3 hasiči. Jeden velitel v ochranném oděvu pak koordinoval jejich činnost v nebezpečné zóně. Další 2 hasiči pracovali na dekontaminačním stanovišti. Zásahu velel velitel HS Líšeň, která se specializuje na zásahy s nebezpečnými látkami.

Díky výborné spolupráci s pracovníkem oddělení krizového řízení fakultní nemocnice proběhla celá akce bez problémů a podle plánu. Zásah jsme ukončili přibližně 30 minut po půlnoci.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje