Hasiči dvakrát vyjeli na dálnici D2

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.02.2017
Hasiči dvakrát vyjeli na dálnici D2
Ve čtvrtek 16.února 2017 o půl deváté spěchali k nehodě osobního vozu Škoda Octavia k Velkým Němčicím a v poledne k požáru nákladního vozu k Rajhradicím. Při nehodě se zranil řidič škodovky a při požáru vznikla škoda okolo dvou set tisíc korun.
Po nehodě, u čerpací stanice na 17. kilometru D2, vyprostili hasiči zraněného řidiče škodovky. K otevření vozu použili hydraulické vyprošťovací nářadí. Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů. Zraněného muže ošetřila záchranná služba a následně jej záchranáři transportovali do nemocnice. Hasiči pak zabezpečili místo proti případnému vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Nájezd k čerpací stanici ve směru na Bratislavu byl po dobu zásahu uzavřen. Zásah hasiči ukončili za necelou hodinu.
V poledne vyjelo sedm hasičských jednotek k požáru kamionu mezi 6. a 7. kilometr D2 ve směru na Brno. Při příjezdu první jednotky, byl tahač již odpojen od hořícího návěsu. Hasiči měli plameny pod kontrolou během deseti minut. Dalších asi dvacet minut dohašovali a ochlazovali návěs. Po dobu zásahu byla dálnice zcela neprůjezdná. Deset minut před třináctou hodinou hasiči umožnili průjezd levým jízdním pruhem. Po úplné likvidaci požáru ukončili zásah ve třináct hodin. Předběžná škoda byla vyčíslena na dvě stě tisíc korun.

Jan Dvořák
HZS Jihomoravského kraje