Hasiči likvidovali požár baterií

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.02.2023 | Brno/ Jihomoravský kraj
Hasiči likvidovali požár baterií

Úterý, 21. února 2023 – Ráno vyjely jednotky v Brně k požáru baterií fotovoltaického systému. Událost se obešla bez zranění. 

K požáru vyslalo operační středisko dnes v 7.45 hodin ráno 3 hasičské jednotky. V suterénu rodinného domu v Brně-Slatině hořel bateriový vozík související s fotovoltaickým zařízením.

Při příjezdu jednotek se v domě již nikdo nenacházel. Velitel zásahu si vyžádal na místo plynový hasicí automobil a pomocí přenosných hasicích přístrojů a jednoho proudu oxidu uhličitého se požár podařilo dostat pod kontrolu.

Průběžně probíhalo odvětrávání domu, kontrola požářiště termokamerou a měření nebezpečných látek.

Hasiči odpojili vozík s bateriemi od systému, aby bylo možné jej dostat ze suterénu před dům a umístili ho do vodou naplněné skládací nádrže. Před desátou hodinou jsme činnost v místě zásahu ukončili. Ve večerních hodinách se vrátí naše posádka zkontrolovat stav baterií.

Příslušníci z chemické laboratoře na místě odebrali vzorky použité hasební vody a vody v nádrži s bateriemi a odešlou je k další analýze.

Podle našeho vyšetřovatele se škoda předběžně odhaduje na 300 tisíc korun. Zásahem jednotek se podařilo uchránit majetek za 5 mil. korun. Příčinou vzniku požáru se dále zabýváme.

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje