Hasiči opět odstraňovali následky bouřek

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.06.2019 | Jihomoravský kraj
Hasiči opět odstraňovali následky bouřek

Více jak čtyřicetkrát vyjížděli jihomoravští hasiči během čtvrtka odstraňovat následky bouřky. Nejčastěji čerpali zatopené prostory a odstraňovali popadané větve a stromy.

Od patnácté do dvacáté hodiny vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů k necelým dvaceti případům čerpaní vody. Do Oslavan na Ivančicku byli hasiči povolání k čerpání na celkem pět míst. Průzkumem však zjistili, že voda samovolně odtekla a není zapotřebí nasadit čerpadla, nýbrž košťata k vymetení zbývající vody a nečistot.

Ve stejném časovém úseku vyjížděli hasiči v osmnácti případech odstraňovat ulomené větve a popadané stromy. V Benešově na Blanensku se pravděpodobně po zásahu blesku rozlomil asi třicet metrů vysoký strom, jehož zbytky ohrožovaly nedalekou stavbu. Hasiči rozlomený strom pokáceli.

Situace se s přicházejícím večerem začala uklidňovat.
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

ÚZEMNÍ ODBOR