Hasiči pomáhali při likvidaci nalezené letecké pumy v Brně

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.05.2023 | Brno/ Jihomoravský kraj
Hasiči pomáhali při likvidaci nalezené letecké pumy v Brně

Středa, 3. května 2023 - Odpoledne od tři čtvrtě na tři jsme zasahovali na ulici Došlíkova v Brně-Židenicích. U výkopových pracích narazil bagrista na leteckou pumu. Na žádost Policie ČR jsme pomohli s evakuací asi osmi desítek obyvatel z přilehlého okolí. V nedalekém Dělnickém domě bylo připraveno evakuační středisko. Pyrotechnici rozhodli, že leteckou pumu odvezou k likvidaci mimo zastavěnou oblast.

V 17.00 hod., po odvezení letecké pumy z druhé světové války, se obyvatelé mohli začít vracet do svých domovů. Celkem bylo evakuováno na 250 obyvatel, z toho využily dvě desítky lidí přistavený autobus a jen několik se jich dostavilo do evakuačního střediska.

Z Židenic se kolona vozidel (policie, hasiči a záchranná služba) s pumou přemístila do Medlánek, kde ji na poli před půl sedmou bezpečně zlikvidovali pyrotechnici.

U této události zasahovali profesionální hasiči ze stanic Lidická a Líšeň společně s dobrovolnými hasiči z Židenic a Slatiny.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje