Hasiči při požáru v rodinném domě zachránili zraněné dítě a další čtyři osoby

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči při  požáru v rodinném domě zachránili zraněné dítě a další čtyři osoby

pozar-dom.gif

hasici-vuz1.pngV pondělí 3.prosince 2018 po půl jedné v noci vyjely jednotky hasičů Jihomoravského kraje jednotky k požáru v rodinném domě ve Valchově na Blanensku. Na místě zasahovalo 6 hasičských jednotek. Při požáru se zranili 4 lidé.

37547.jpg

zachranariT.jpgHasiči z domu zachránili 2 osoby. Na místě musela být zahájena resuscitace jednoho muže a dítěte. Celkem však v péči záchranné služby skončili 4 lidé. Matce zraněného dítěte poskytl psychologickou pomoc krajský psycholog. Velmi vstřícně a ochotně se také zachovali blízcí sousedé a poskytli ženě sousedskou výpomoc.

vysetrovatel-pozar.jpgHasiči požár zlikvidovali krátce po 2. hodině. Podle vyšetřovatele se prvotní odhad škody pohybuje kolem 500 tisíc korun. Příčina požáru zůstává v šetření

zdroj-text3.png

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje