Hasiči se představili v depozitáři Technického muzea v Brně

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

Hasiči se představili v depozitáři Technického muzea v Brně

hasicZ.jpg
V sobotu 27.dubna a v  neděli, 28. dubna 2019 byly dny otevřených dveří v prostoru bývalých vojenských kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně-Řečkovicích. Profesionální a dobrovolní hasiči představili svou činnost a techniku.

ViewImage-(6).jpg

Ukázky po oba dny zajistili hasiči-střelmistři ze stanice Brno-Lidická a dobrovolní hasiči z Brna-Obřan. Návštěvníkům předvedli mikrotrhací práce, které používají například při záchraně lidí z jeskyní.

ViewImage-(4).jpg

Při druhé ukázce přítomným zopakovali zásady hašení hořícího oleje. Nechybělo ani názorné předvedení toho, co se stane, když se hasí olej vodou.

ViewImage-(8).jpg

Mimo to si mohli lidé prohlédnout také historickou a současnou hasičskou techniku. Malí i velcí si u preventivního stánku vyzkoušeli svoje znalosti tísňových linek, vytváření záchranné ulice před kolonami na dálnicích a další aktivity včetně hašení makety hořícího domečku.

Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje