Hasiči v Jihomoravském kraji vyjížděli ve čtvrtek k nadprůměrnému počtu událostí.

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

27.07.2018

Ve čtvrtek 26.července 2018 hasiči v Jihomoravském kraji vyjížděli k nadprůměrnému počtu událostí. Jejich spektrum bylo  při tom velmi různorodé. Zasahovali jak  u smrtelné dopravní nehody, odchytávali hada nebo pomohli cyklistovi, kterému došly síly.
STAISTIKA.png
Od 7. do 19. hodiny 26.7. 2018 , vyslalo operační středisko jednotky k 51 událostem.

technicka-pomoc.jpgV 25 případech hasiči poskytovali technickou pomoc, kdy  odstraňovali popadané stromy nebo likvidovali bodavý hmyz.

nehoda22.pngDopravních nehod evidovali v uvedeném čase 11.

pozar6.pngK požárům vyjeli hned několikrát. Nejčasteji se však jednalo o planý poplach, a skutečné požáry evidovali tak  jen 2.

ukazka.jpg
Mezi nejvážnější či nejzajímavější případy patří tyto:

motocykl11.jpg kamion4.png smrt5h.jpgOd rána  ve čtvrtek 26.7. 2018 hasiči zasahovali na Vyškovsku, kde po srážce nákladního auta a motocyklu zemřel motorkář. Hasiči pomohli  vyprostit tělo zemřelého a uklidili vozovku od následků nehody.
nehodzach-(1).jpg

TECHNIKA1.jpg
Hodinu před polednem 26.7. 2018 zasahovaly jednotky hasičů na silnici I/43 u Černé Hory, kde se z nákladního vozu kafilérie vysypal biologický odpad. Silnice musela být uzavřena a hasiči ji očistili a umyli.
siln-(1).jpg

had2.jpg
Před šestnáctou hodinou 26.7. 2018  vyjela hasičská jednotka ze stanice Hustopeče do obce Popice, kde se na dvoře rodinného domu plazil had. Hasiči zvíře odchytili, poznali v něm užovku a vypustili hada za obcí do volné přírody.
had-(1).jpg

koloc.jpg
Další zajímavý případ se odehrál v podvečer 28.7. 2018  na Blanensku. U Olomučan se měl v lese na turistické trase nacházet vyčerpaný cyklista. Muže hasiči skutečně našli. Jevil známky dehydratace a  vyčerpání a nebyl schopný pokračovat v jízdě.  Cyklistu hasiči  předali do péče záchranářům, kteří jej po ošetření transportovali do nemocnice.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz