Hasiči v Jihomoravském kraji zasahovali u dvou tragických smrtelných nehod

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Hasiči v Jihomoravském kraji  zasahovali u dvou tragických smrtelných nehod
Náraz osobního auta do stromu v sobotu 9.prosince 2017, brzo ráno nepřežil mladý muž. Nehoda se stala poblíž Sobůlek na silnici I/54. V Novém Přerově srazilo večer osobní auto seniorku. Přes veškerou snahu hasičů a záchranářů na místě zemřela.

sva.jpgOd půl druhé ráno zasahovali profesionální hasiči z Kyjova a dobrovolní hasiči ze Žarošic u nehody osobního vozu na silnici I/54 u obce Sobůlky. V autě, které narazilo do stromu, našli mrtvého muže. Kvůli podezření, že muž necestoval ve vozidle sám, pátrali hasiči v okolí nehody po další osobě. Nikoho nenašli. Policie nakonec zjistila, že cestoval sám. Vozidlo zabezpečili proti případnému vzniku požáru a počkali, až nehodu Policie ČR zadokumentuje. O půl čtvrté ráno zásah ukončili.

Do Nového Přerova vyjeli po půl šesté večer profesionální hasiči z Mikulova společně s dobrovolnými hasiči z Drnholce k nehodě osobního automobilu s chodkyní. Společně se záchrannou službou ji sva.jpgresuscitovali několik desítek minut. Přes veškerou snahu hasičů a záchranářů žena zemřela. Hasiči osvětlili místo zásahu pro Policii ČR, která nehodu dokumentovala. Zásah ukončili patnáct minut po dvacáté hodině.

Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje