Hasiči v Tišnově řešili hned několik úrazů. Všechny byly součástí republikové soutěže.

Žhavé aktuality / Jihomoravský kraj

13.10.2018

V Tišnově a jeho okolí ve čtvrtek odstartoval III. ročník soutěže profesionálních hasičů v poskytování první pomoci. Celorepublikové soutěže se účastnilo 14 čtyřčlenných týmů ze všech krajů. Prvenství si odvezli hasiči z Olomouckého kraje.

Soutěžní družstva měla za úkol navštívit 14 stanovišť v Tišnově a okolí. Na každém stanovišti byla připravena reálně vypadající situace, kterou museli hasiči vyřešit. Jejich počínání bedlivě sledovali rozhodčí.

Soutěžící se museli např. vypořádat s resuscitací dítěte, otevřenými zlomeninami u dopravní nehody, popáleninami u požáru nebo s úrazem v tělocvičně školy. Soutěž byla velmi náročná, protože týmy pracovaly 14 hodin v kuse jen s přestávkami k přesunu na další stanoviště.

Soutěž odstartovala v 9 hodin ráno a skončila okolo 23. hodiny večer. Zasahující hasiče mohla sledovat také veřejnost. Stanoviště simulující sražení chodce osobním autem totiž bylo umístěno přímo na náměstí v centru Tišnova.

Okolo půlnoci čekal soutěžící nečekaný přejezd do nočního klubu na patnácté nesoutěžní stanoviště. Zde došlo k teroristickému útoku, kdy sebevražedný atentátník odpálil na svém těle připevněnou nálož. Zasahující hasiči se zde museli vypořádat s velkým počtem zraněných, které roztřídili a následně jim poskytli první pomoc. Akce na posledním stanovišti skončila okolo druhé hodiny ranní.

Soutěž navštívil také náměstek generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina a ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Milan Klusák.

zdroj:HZS ČR

Celkové pořadí: