Hasiči v noci zasahovali u rozvodněné Veličky

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.06.2020 |  Jihomoravský kraj
Hasiči v noci zasahovali u rozvodněné Veličky

Neděle, 21. června 2020 - Během noci a dnešního rána zasahovalo v povodí toku Veličky 14 jednotek. Velička částečně na několika místech zaplavila silnici. Vyhlášen byl 2. stupeň povodňové aktivity.

V úseku silnice č. 49914 od Javorníku po Suchovské mlýny a v Javorníku byla silnice uzavřena. Hasiči dlouhodobě monitorovali stav toku po celé délce až do Strážnice.

Ve Velké nad Veličkou probíhalo plnění pytlů s pískem. Na místě se naplnilo 500 pytlů pískem a 1000 prázdných pytlů zůstalo zatím v rezervě.

Hasiči odčerpávali vodu ze sklepů lokalit Petruchovy mlýny, Suchovské mlýny a Vápenky. Na všech mostech toku Veličky kontrolovali stav hladiny a odstraňovali nebezpečné dřevní naplaveniny, které by mohly způsobit rozlití vody mimo koryto.

Před pátou hodinou ranní začala hladina Veličky klesat. Jednotky byly postupně odeslány na své základny. Nadále však místní jednotky monitorují stav toku.

Petr Příkaský, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje