Hasiči ve čtvrtek 15.června 2017 zasahovali v Jihomoravském kraji u 10 dopravních nehod

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.06.2017

Při dopravních nehodách se zranilo celkem 12 osob.  Hasiči u žádné události nemuseli použít speciální hydraulické vyprošťovací nářadí.

V Mikulově se po osmé hodině ráno srazil dodávkový automobil s autobusem. V autobuse tou dobou jelo deset cestujících. V dodávce se zranili dva lidé a další dva byli bez zranění. Hasiči zabezpečili místo nehody, pomohli záchranné službě s ošetřením obou zraněných a usměrňovali provoz. Po úklidu komunikace ukončili zásah ve tři čtvrtě na deset.
(1).jpg

Ve 12.45hod. vyjeli hasiči z Hrušovan nad Jevišovkou a Znojma k nehodě u Hrádku, kde se srazilo nákladní auto s osobním. V osobním autě se zranily dvě ženy. Záchranná služba do nemocnice odvezla řidičku sanitkou a spolujezdkyni transportoval vrtulník.

EEE.jpg

Dvě jednotky hasičů zasahovaly po půl páté odpoledne u dopravní nehody dvou osobních aut ve Strážnici. Hasiči zabezpečili místo nehody a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Pomohli s naložením aut na odtahovou službu a po půl sedmé zásah ukončili.

V Brně od půl osmé večer zasahovali hasiči, policisté a záchranáři u nehody autobusu s osobním autem na Zvonařce. Osobní auto zabezpečili proti případnému vzniku požáru. Zraněného řidiče z osobního auta ošetřila záchranná služba. V autobuse se nikdo nezranil.

SS.jpg

Hasiči zasahovali i u nehod cyklistů v brněnských městských částech Bystrc a Židenice. V Hodoníně asistovali u nehody motorkáře a v Podhradí nad Dyjí pomáhali u nehody dvou motocyklů. Hasiči vyjeli i za Vranov, ve směru na Brno-Útěchov, kde srazilo osobní auto chodce.

Souhrn nehod do 22. hodiny

okres