Hasiči vynesli z hořícího domu seniorku

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

17.06.2021 | Brno/ Jihomoravský kraj
Hasiči vynesli z hořícího domu seniorku

Čtvrtek, 17. června 2021 – Dnes dopoledne jsme vyslali jednotky k požáru uvnitř rodinného domu v Brně. Jedna žena se zranila. 

Naše operační středisko komunikovalo dnes po 11. hodině se starší ženou, která oznamovala, že uvnitř jejího domu hoří a přes hustý kouř se nemůže dostat ven. Už během telefonátu se spustila akce, při které jsme vyslali k požáru 4 hasičské jednotky. 

Do ulice Podešvova v Brně dorazila první jednotka během sedmi minut od ohlášení události. Hasiči v dýchacích přístrojích násilně vnikli do domu a nalezli ženu, kterou okamžitě vynesli z hořícího domu. Seniorku si venku ihned převzala posádka záchranné služby. 

Pomocí dvou vodních proudů se požár uvnitř přízemního řadového rodinného domku podařilo dostat pod kontrolu do 20 minut. Následovalo dohašování a kontrola požářiště termokamerou.  

Oheň byl zcela zlikvidován krátce před 13. hodinou.  

Zásah probíhal v náročných klimatických podmínkách kolem 30°C a byl pro zasahující hasiče z tohoto pohledu velmi náročný. 

Podle vyšetřovatele se škoda předběžně odhaduje na 200 tisíc korun a hasiči svých zásahem kromě záchrany seniorky také uchránili majetek za 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. 

 

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK  

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje