Hasiči vyprošťovali muže po střetu s tramvají

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.09.2020 | Brno/ Jihomoravský kraj
Hasiči vyprošťovali muže po střetu s tramvají

Čtvrtek, 10. září 2020 – Dnes ve 12.40 hodin odpoledne jsme přijali informaci o nehodě tramvaje a chodce v brněnské ulici Novolíšeňská. Operační středisko na místo ihned vyslalo pět zásahových vozů ze dvou stanic HZS.

První jednotka dorazila na místo ve 12.44 hod. a hasiči po příjezdu zjistili, že muž je při vědomí a nachází se pod tramvajovou soupravou přibližně v jedné třetině její délky. Zahájili proto vyprošťovaní zraněného. K tomu bylo potřeba soupravu přizvednout. Obdobné scénáře průběžně hasiči trénují během výcviků. S jistotou tedy využili zvedacích vaků a hydraulického zařízení a muže se jim podařilo během dvaceti minut dostat z pod soupravy.

Následně jednotky předaly místo zásahu pracovníkům dopravního podniku a odjely na základny.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje