Hasiči vyprošťovali na dálnici řidiče kamionu

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

15.10.2017
Hasiči vyprošťovali na dálnici řidiče kamionu
33972.jpg
Téměř hodinu vyprošťovali hasiči zaklíněného řidiče kamionu ze zdeformované kabiny. Nehoda dvou kamionů a osobního vozu se stala v pátek 13.10. 2017 na 190. km dálnice D1 ve směru z Prahy na Vyškov. Komunikace byla uzavřená déle jak dvě hodiny.

33973.jpg
Před šestnáctou hodinou vyjížděli hasiči ze tří jednotek k vážné dopravní nehodě mezi Ostopovicemi a Brnem. Na dálnici naboural nákladní vůz Iveco do návěsu za tahačem Volvo. Do nich nabourala navíc Škoda Octavia. Oba nákladní vozy měly zahraniční registrační značky.

33966.jpg
K řidiči Iveca se hasiči se záchranáři nemohli přes dveře dostat, museli tedy kabinu rozstříhat z nákladového prostoru. Za stálé péče záchranné služby byl řidič po hodině vyproštěn. Ta muže poté transportovala sanitkou do nemocnice.

33962.jpg
Hasiči rovněž zabezpečili vozidla proti případnému vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Úklid dálnice a odtažení havarovaných vozidel zajistila specializovaná firma. Po osmnácté hodině tento náročný zásah hasiči ukončili a odjeli na základny.

33964.jpg
Dálnice byla u exitu Brno-Bohunice uzavřena po celou dobu záchranných a vyprošťovacích prací. O půl sedmé večer byl zprůjezdněn levý jízdní pruh. Na místě zůstala Policie ČR k zadokumentování nehody.
 
Zdroj:
Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje
Foto: HZS Jihomoravského kraje