Hasiči vyprošťovali řidiče kamionu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.01.2023 | D1/ Jihomoravský kraj
Hasiči vyprošťovali řidiče kamionu

Čtvrtek, 12. ledna 2023 – Jednoho řidiče jsme po nehodě kamionů na D1 vyprošťovali. Nehoda zkomplikovala provoz na dálnici.

Operační středisko vyslalo dnes po 7. hodině ráno tři hasičské jednotky k nahlášené nehodě na 195,5. km D1 směr Ostrava.

Na místě zůstaly po nehodě dva nákladní vozy. V kabině jednoho z nich byl zaklíněný řidič. Hasiči k jeho vyproštění použili hydraulické zařízení. Přibližně po čtvrt hodině se muže podařilo vyprostit a předat do plné péče posádce ZZS.

Během záchranných prací byl provoz na dálnici ve směru na Ostravu zastavený. Následně byl obnoven v levém pruhu.

Jednotky na místě zajistily místo proti požáru, zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a v 8.17 hodin ukončily u nehody svoji činnost.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje