Hasiči vyprošťovali zraněné řidiče osobních aut u Břeclavi i u Pohořelic

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.12.2022 | Jihomoravský kraj
Hasiči vyprošťovali zraněné řidiče osobních aut u Břeclavi i u Pohořelic

Úterý, 13. prosince 2022 – Dnes přes poledne jsme zasahovali u dvou vážných dopravních nehod. U Břeclavi zemřel jeden z řidičů, u Pohořelic se velmi vážně zranila řidička. Obě silnice byly po dobu zásahu neprůjezdné. 

Na silnici z Břeclavi do Ladné se střetly po půl dvanácté nákladní a osobní automobil. U osobáku jsme museli pomocí hydraulického nářadí vyprostit zraněného řidiče, kterého bylo nutné resuscitovat. V nákladním voze se také zranil řidič. Přes veškerou snahu zasahujících řidič osobáku na následky zranění zemřel. Zabezpečili jsme místo nehody a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Po zadokumentování nehody Policií ČR jsme uklidili komunikaci a zásah v 16,30hod. ukončili.

Po půl jedné, na silnici I/53 u Pohořelic, havaroval osobní automobil s nákladním. Z osobního vozu jsme rovněž, za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení, museli zachránit vážně zraněnou řidičku. Po policejním zadokumentování nehody jsme pomohli odtahové službě s naložením vozidel. Až do ukončení zásahu v 15,30 byla silnice první třídy obousměrně neprůjezdná.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje