Hasiči zajistili nakloněný návěs kamionu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.05.2017
Hasiči zajistili nakloněný návěs kamionu

Jednotky brněnských profesionálních hasičů ze stanic Lidická a BVV zasahovaly ve čtvrtek, 25. května 2017, v Brně, na ul. Bohunická. V křižovatce se odjistil naložený 25 tunový návěs kamionu. Hrozilo tak jeho převrácení. Celá souprava navíc blokovala křižovatku ulic Bohunická a Vídeňská.

Hasiči na místě zajistili návěs a pak jej pomocí hydraulických zvedáků (panenek) vrátili do vodorovné polohy. Umožnili tak odjetí kamionu a přistavení náhradního tahače. Celá manipulace byla rychlá právě díky hydraulickým panenkám Lukas, které dostal HZS Jihomoravského kraje dlouhodobou zápůjčkou od Dopravního podniku města Brna.
32294.jpg

Obě organizace spolupracují dlouhodobě a výše uvedené vybavení slouží hasičům od roku 2016. Je určeno především pro vyprošťování osob zpod tramvají, které díky tomuto zařízení lze uskutečnit do dvou minut od zahájení prací. Je také plně kompatibilní s vybavení, které používá technická četa DPmB k nakolejování tramvají. Lze tak oba systémy propojit a vyprošťovat tak při velmi nestandartních a extrémních situacích.

Tiskový odbor – HZS Jihomoravský kraj

Foto: HZS Jihomoravský kraj