Hasičí zasahovali u dopravních nehod

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.01.2023 | Jihomoravský kraj
Hasičí zasahovali u dopravních nehod

Středa, 11. ledna 2023 – Ráno jsme zasahovali u několika dopravních nehod. Jeden člověk zemřel.

Mezi 5. a 8. hodinou ranní vyslalo naše operační středisko jednotky k 5 dopravním nehodám. Nejvážnější se stala na silnici 361 mezi obcemi Přímětice a Hluboké Mašůvky na Znojemsku. Po čelním střetu dvou osobních vozů jeden člověk zemřel a dva lidé se zranili. Na místě zasahovala jednotka HZS ze stanice Znojmo.

Na Znojemsku zasahovaly po 6. hodině dvě jednotky také u nehody v obci Štítary. Osobní vůz havaroval do sloupu veřejného osvětlení. Událost se obešla bez zranění.

Krátce před 7. hodinou vyslalo operační středisko jednotku na ulici Zemědělská v Brně. Při nehodě dvou vozidel se nikdo nezranil. Hasiči zajistili místo nehody a odklidili trosky z komunikace.

Na silnici 385 poblíž obce Kaly na Brněnsku havarovalo jedno osobní auto. Skončilo na střeše mimo silnici. Nehoda byla bez zranění. Jednotka zabezpečila vozidlo proti požáru a řídila provoz.

Krátce po 7. hodině zasahovali hasiči také ve Vyškově. V ulici Křečkovská srazilo osobní auto dítě a na místo letěl vrtulník LZS. Jednotka zajistila prostor pro přistání vrtulníku a provedla protipožární opatření.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK