Hasiči zasahovali u nehod motocyklů

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.07.2019 | Jihomoravský kraj
Hasiči zasahovali u nehod motocyklů

Jihomoravští hasiči zasahovali u celkem jedenácti dopravních nehod, při kterých se zranilo devět osob. V pěti případech havarovali a zároveň se zranili řidiči motocyklů. 

K nejvážnější nehodě vyráželi hasiči ráno před půl devátou. Jednotky ze stanic Pohořelice a Židlochovice zasahovaly nedaleko obce Sobotovice. Na silnici č. 42510 se střetl motocykl s kamionem. Zasahující hasiči spolupracovali se záchrannou službou při resuscitaci motorkáře. Toho po nezbytném ošetření přepravil vrtulník letecké záchranné služby do nemocnice. Jednotky dále zabezpečily havarovaný kamion a motocykl proti požáru a uklidily komunikaci od uniklých provozních náplní. Komunikace byla v místě nehody po dobu zásahu a vyšetřování zcela uzavřena.

K nehodě dvou motocyklů vyjížděly dvě jednotky hasičů krátce po sedmnácté hodině do Velkých Bílovic. V době příjezdu dobrovolných hasičů z Podivína se na místě nacházela jedna zraněná osoba, které ihned poskytli první pomoc a následně ji předali do péče záchranné služby. Zasahující dále asistovali při transportu zraněného do sanitky a řídili dopravu v místě nehody.
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje