Hasiči zasahovali u požáru v ubytovně

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.04.2023 | Brno/ Jihomoravský kraj
Hasiči zasahovali u požáru v ubytovně

Čtvrtek, 6. dubna 2023 – Po požáru v ubytovně skončili dva lidé v péči záchranné služby. Škody jdou do stovek tisíců.

V 11.35 hodin přijalo naše operační středisko informaci o požáru v ubytovně na ulici Poděbradova v Brně. K události jsme vyslali 2 profesionální hasičské jednotky s 5 vozidly a také jednotku dobrovolných hasičů.

Požár zasáhl jeden z pokojů ve třetím patře. Jeho obyvatelka skončila v péči posádky záchranné služby, stejně jako další muž.

Při našem příjezdu byl požár z části uhašen použitím přenosných hasicích přístrojů a k jeho dohašení stačil nástěnný hydrant.

Během 20 minut od nahlášení události jsme oheň zlikvidovali a prostor odvětrávali. Vyšetřovatel odhadl předběžně škodu na 250 tisíc korun a příčinou vzniku požáru se dále zabývá.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje