Hasiči zasahovali u tragické nehody na Hodonínsku

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

Hasiči zasahovali u tragické nehody na Hodonínsku
nehoda-nakl.png
Dnes, 4.října 2018 dopoledne, zasahovala hasičská  jednotka u vážné dopravní nehody na silnici I/55 u Hodonína.

37044.jpg

Jeden člověk při nehodě zemřel, další se zranil. Frekventovaná silnice byla několik hodin uzavřená.
smrt.jpgNa místo po šesté hodině vyjela jednotka ze stanice Hodonín a Brno-Lidická s technickým automobilem. Po střetu dodávky a nákladního auta museli hasiči řidiče ze zdemolované kabiny dodávky vyprostit. Svým zraněním však na místě podlehl.

37052.jpg

vrtulnik.jpgŘidiče nákladního vozu transportoval vrtulník s posádkou záchranné služby do nemocnice. Po nehodě bylo poškozeno i jedno osobní vozidlo, ve kterém se nikdo nezranil.

37050.jpg

Technický automobil z Brna nebyl na místě potřeba, proto byl cestou k zásahu odeslán zpět na základnu. Hasiči zajistili místo nehody proti požáru. Z nákladního vozu přečerpali přibližně 200 litrů nafty a dále zasypávali vetší únik provozních kapalin na vozovce. Konečný úklid předali Správě a údržbě silnic. Vzhledem k poškození dodávky pomohli s jejím naložením na odtahovou službu.

37046.jpg

Hasiči na místě zasahovali do 10.41 hodin. Silnice byla po tuto dobu uzavřena a policisté odkláněli provoz.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz