Hasiči zasahovali u vážné nehody

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.06.2023 | Veverské Knínice/ Jihomoravský kraj
Hasiči zasahovali u vážné nehody

Středa, 14. června 2023 – Při střetu motocyklu a osobního automobilu se u Veverských Knínic zranily čtyři osoby. Zasahující hasiči resuscitovali dva zraněné.

Po devatenácté hodině přijalo operační středisko informaci o vážné nehodě u Veverských Knínic. K místu události vyjela se dvěma zásahovými vozy profesionální jednotka ze stanice Rosice. Pět minut od ohlášení události byli již hasiči na místě, kdy zjistili, že v osobním automobilu cestovaly celkem čtyři osoby, z nichž tři jsou zraněné a řidič zaklíněn, v bezvědomí. Zraněný motorkář byl již resuscitován kolemjedoucími.

Velitel zásahu rozhodl o rozdělení zasahujících, kdy první skupina převzala resuscitaci motorkáře a druhá skupina zahájila vyprošťování a následnou resuscitaci zraněného řidiče osobního automobilu. Hasiči dále nasadili dva automatizované externí defibrilátory, kterými jsou zásahové vozy vybaveny. Po příjezdu posádek záchranné služby předali zraněné do jejich péče.

Jednotka dále zabezpečila motocykl a automobil proti vzniku požáru, pomohla s transportem zraněného do vrtulníku LZS a následně provedla úklid komunikace. Záchranná služba transportovala všechny zraněné k dalšímu ošetření do nemocnice.

Filip Venclovský, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje