Hasiči zasahovali u vážných dopravních nehod

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.04.2023 | Jihomoravský kraj
Hasiči zasahovali u vážných dopravních nehod

Pátek, 21. dubna 2023 –  Během pátku jsme zasahovali u nadprůměrného počtu dopravních nehod. Některé byly i smrtelné.

Za den evidujeme do 19. hodiny 11 dopravních nehod, u kterých musely hasičské jednotky zasahovat. Jedná se o téměř dvojnásobek denního průměru počtu nehod. Ve třech případech jsme zraněné vyprošťovali. Dvě nehody skončili smrtelným zraněním.

K první dnešní nehodě jsme vyjeli krátce po 9. hodině do Židlochovic, kde havaroval osobní vůz do stromu. Zraněnou řidičku jsme z vozidla vyprostili na páteřní desce a předali do péče posádce ZZS.

Vyprošťovat jednu osobu jsme museli po 12. hodině i u nehody nedaleko obce Holštejn na Blanensku. U nehody přistál také vrtulník ZZS. Na závěr jsme uklidili komunikaci a zajistili odstranění havarovaných vozidel.

21.jpg

Tragická dopravní nehoda se stala krátce před půl druhou na silnici I/55 na úrovni obce Mikulčice. Po střetu kamionu a osobního auta jsme museli řidiče z osobního vozu vyprostit. Svým zraněním však na místě podlehl. Silnice byla během zásahu a vyšetřování nehody obousměrně uzavřena.

6.jpg

Jeden člověk zemřel také po nehodě motocyklu v obci Bantice na Znojemsku, kam jsme vyjížděli před 17. hodinou.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje