Hasiči zasahovali v brněnské ZOO

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči zasahovali v brněnské ZOO

V neděli 16.4. 2017 vyjela jednotka z PS Přehrada k odstranění nebezpečně nakloněného stromu v areálu brněnské ZOO. Zásah trval tři hodiny.
31912.jpg

Strom hrozil pádem přes oplocení výběhu sobů na přilehlou pěší stezku mezi návštěvníky. Hrozilo nejen poškození oplocení výběhu, ale i možný únik zvířat, případně jejich zranění nebo zranění návštěvníků. Velitel zásahu rozhodl o povolání jeřábu, který k události vyjel z PS Lidická.
31914.jpg

Vzhledem ke stavu stromu bylo nutné použít delší rameno jeřábu a zároveň naviják s kladkou pro bezpečné spuštění stromu na zem. Zásah komplikovaly vedle stojící stromy.
31913.jpg

Po celou dobu zásahu byla přilehlá stezka uzavřena pro návštěvníky a zaměstnanci ZOO zabezpečovali bezpečnost sobů ve výběhu.

Jaroslav Mikoška
jaroslav.mikoska@firebrno.cz