Hromadná nehoda na dálnici D2

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.09.2023 | D2/ Jihomoravský kraj
Hromadná nehoda na dálnici D2

BRNO / Dálnice D2 v České republice ve směru na Slovensko byla uzavřena v neděli 3. září ráno po hromadné nehodě u Rakvic v Břeclavsku. Pět lidí včetně dětí bylo zraněno a přistál vrtulník. Pět aut havarovalo, řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malasek. Policie odkláněla dopravu výjezdy Hustopeče a Podivín. Provoz byl obnoven po více než čtyřech hodinách.

Problémy na D2 u Rakvicy začaly brzy ráno, kdy nákladní automobil při zúžení narazil do svodidel a poškodil jeho kola a cisternu. Řidič nebyl zraněn, ale hasiči se museli vypořádat s únikem paliva. Tři dodávky a dvě osobní auta se srazily před místem první nehody krátce po 6. hodině ranní, tentokrát se zraněnými.

Jedna žena při nehodě utrpěla vážná zranění a byla převezena leteckou záchrannou službou do nemocnice v Brně. Dva lidé utrpěli středně těžká zranění, dva lehká, a budou ošetřeni záchranáři v Břeclavi. Podle mluvčího Lukáše Dvořáčka eviduje záchranná služba pět zraněných. Hasiči ve shrnutí zásahů uvedli osm zraněných.

Mezi účastníky nehody byli i cizinci. Podle Maláška měla auta poznávací značky Makedonie, Rumunska, Bulharska, Velké Británie a České republiky.

Zdroj:  HZS Jihomoravského kraje a sociální sítě