Jednotky likvidovaly požár rodinného domu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.03.2021 | Veselí nad Moravou/ Jihomoravský kraj
Jednotky likvidovaly požár rodinného domu

Středa, 24. března 2021 – Požár rodinného domu zaměstnal v noci hasiče na Hodonínsku. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu.

Krátce po půlnoci vyslalo operační středisko jednotky k nahlášenému požáru střechy rodinného domu ve Veselí nad Moravou. Hned po příjezdu na místo si velitel vyžádal posily z druhého poplachového stupně. Na místo tak bylo vysláno postupně celkem 13 jednotek včetně hasičů ze sousedního Zlínského kraje.

Požár zasáhl podkroví, střešní konstrukci a další prostory domu. Z něj se hned v počátku evakuovali 4 obyvatelé. Jeden muž skončil v péči ZZS.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu několika vodními proudy přibližně za dvě hodiny. Zcela zlikvidován byl ve 3.48 hodin. Na místě zůstala jednotka dobrovolných jako dohled až do rána.

Škoda a příčina požáru jsou zatím v šetření.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje