Jihomoravští hasiči likvidovali v noci požár na Blanensku

06.09.2018
Jihomoravští hasiči likvidovali v noci požár na Blanensku
pozar22.png
Ve čtvrtek,  6. září 2018,  po půl třetí ráno vyjely jednotky hasičů  k požáru hospodářské přístavby rodinného domu v obci Černovice na Blanensku.

auto-has.jpgNa místo byly vyslány jednotky i z 2. stupně požárního poplachového plánu. Na místo tak bylo povoláno 10 hasičských jednotek. První informace hovořily o přítomnosti osob uvnitř domu. To se na místě nepotvrdilo. Všichni obyvatelé domu byly venku a v bezpečí. Nikdo se na místě požáru nezranil.

Plocha požáru byla přibližně 120 metrů čtverečních. Pomocí šesti vodních proudů se plameny podařilo dostat pod kontrolu krátce po čtvrté hodině a úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel v 6.25 hodin.

penize-skody2.jpgPrvní odhad škody je 550 tisíc korun a na vyšetřování příčiny vzniku požáru pracují vyšetřovatelé. Rodinný dům je dále obyvatelný.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz