Jihomoravští hasiči obdrželi ocenění z rukou prezidenta republiky

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Jihomoravští hasiči obdrželi ocenění z rukou prezidenta republiky

Včera, 20.dubna 2017, odpoledne na Pražském hradě předával prezident republiky Miloš Zeman Zlaté záchranářské kříže. V letošním ročníku projektu, který je vyhlašován již od roku 1999, uspěli hasiči z Hodonína.

Posláním Zlatého záchranářského kříže je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství, stejně jako obětavé činy první pomoci laiků – dětí i dospělých a podpořit význam záchranářské profese i stavovskou čest záchranářů všech oborů.

Cenu generálního ředitele HZS ČR získali příslušníci jednotky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje z požární stanice Hodonín a také naši letečtí záchranáři za zásah z 6.10. 2016, kdy v Dubňanech zachraňovali děti, které zavalil železobetonový strop staré nevyužívané budovy.

31934.jpg
Hasiči zajistili nestabilní zdivo pomocí stabilizační sady PARATECH a následně připravili podmínky k vyproštění první zavalené osoby nasazením vysokotlakých zvedacích vaků.

Podrobnosti k tomuto zásahu naleznete v našem článku

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravský kraj