Jihomoravští hasiči se spolupodílí na projektu Seniorská obálka

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

Jihomoravští hasiči se spolupodílí na projektu Seniorská obálka
ilustracni-foto-(1).jpg
Seniorská obálka je jihomoravský projekt, který se stal inspirací i pro další kraje. Jedná se o tiskopis určený lidem staršího věku, který po vyplnění poskytne důležité údaje záchranným složkám. Jedná se především o zdravotní stav, užívané léky, kontaktní osobu atd.

37014.jpg
Obálka se umísťuje na vnitřní stranu vchodových dveří bytu, případně na lednici. Přímá distribuce tohoto tiskopisu může být přes portál Jihomoravského kraje nebo Ministerstva práce a sociálních věcí, kde lze formulář stáhnout k vytištění.  Další možností je obrátit se na městské úřady, které si mohou kompletní sady (tiskopis, obálka, klips) objednat.

Příslušníci Jihomoravského Hasičského záchranného sboru  budou s obsahem obálky a jejím umístěním postupně seznamováni na pravidelných školeních. Velmi často totiž otevírají  byty, ve kterých jsou senioři čekající na pomoc záchranné služby. Užitečné jsou pro hasiče také údaje o kontaktní osobě, kterou mohou oslovit v případě evakuace seniora z bytu.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz