Jihomoravští hasiči uctí památku Jiřího Rýznara

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

30.08.2018
Jihomoravští hasiči uctí památku Jiřího Rýznara
smrt4.jpgJihomoravští profesionální hasiči se v pátek 31.srpna 2018 ve 12.00 hodin připojí k celorepublikovému uctění památky a minutou ticha si připomenou tragické úmrtí kolegy a příslušníka HZS Olomouckého kraje nprap. Jiřího Rýznara, který zemřel při výkonu služby v pátek 24. srpna 2018 cestou k zásahu.

V pátek se k minutě ticha, kterou za svého kolegu budou držet hasiči po celé České republice, může připojit každý, kdo chce uctít jeho památku.
dd.jpg

Nprap. Jiří Rýznar pracoval u profesionálních hasičů od března 1989. Od roku 1997 působil jako velitel družstva na stanici v Zábřehu. Požární ochraně zasvětil nejen svůj profesní, ale i soukromý život jako dobrovolný hasič u výjezdové jednotky i u občanského sdružení.

Nprap. Jiří Rýznar byl držitelem medaile "Za věrnost" II. stupně a Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Jánského za 40 bezpříspěvkových odběrů krve a krevní plazmy.

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje tímto vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a příbuzným.
Čest jeho památce.

Jaroslav Mikoška