REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Jihomoravští hasiči v Praze převzali ocenění

V Praze se 19.dubna 2018 uskutečnilo vyhlášení profesní ankety Hasič roku 2017 a vyhlášení výsledků sportovní ankety Mistr HZS ČR....

20.04.2018
REKLAMA
REKLAMA


qw.jpg
V Praze se 19.dubna 2018 uskutečnilo vyhlášení profesní ankety Hasič roku 2017 a vyhlášení výsledků sportovní ankety Mistr HZS ČR. Jihomoravští hasiči v obou anketách uspěli.

hl.jpg
Anketa Hasič roku
 je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit nejlepší profesionální hasiče, nejzkušenější velitele, náročné zásahy, nově vzniklé hasičské projekty, pracovní kolektivy a nejlepší zaměstnance sboru za uplynulý kalendářní rok.  Součástí slavnostní akce je i vyhlášení výsledků sportovní ankety Mistr HZS ČR a předání putovních pohárů generálního ředitele HZS ČR.

Do devátého ročníku ankety bylo zasláno odborníky celkem padesát dva nominací. Sedmnáctičlenná porota zvolila vítězné nominace na 1. až  3. místě v kategorii Hasič roku, Velitel roku, Zaměstnanec roku, Kolektiv roku, Projekt roku a Zásah roku.

Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba ocenil titulem Mistr HZS ČR vítěze a vítězná družstva hasičských mistrovství České republiky v nohejbale, volejbale, disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive) a v požárním sportu za rok 2017. Vítězové jednotlivých sportovních disciplín si převzali diplomy a nově také stužky, které mohou nosit na sakách služebních stejnokrojů.

35472.jpg

Jihomoravští hasiči získali ocenění jako mistři ČR v nohejbale a to ve složení:

pprap. Radoslav Höfer

pprap. Michal Dočkal

nstržm. Martin Müller

nstržm. Martin Špičák

V druhé části večera generální ředitel HZS ČR spolu s prvním náměstkem ministra vnitra JUDr. Jiřím Nováčkem předal ocenění ankety Hasič roku. V té obsadil 2. místo náš příslušník pprap. David Štoudek.

V kategorii Projekt roku uspěl na 2. místě projekt Zavedení systému "First responder" v Jihomoravském kraji. Jedná se o systém plošného rozmístění automatizovaných externích defibrilátorů, které mají ve své výbavě také naši hasiči.

Slavnostního vyhlašování se zúčastnilo 250 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR a zástupců Ministerstva vnitra.

 

Zdroj:

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz

Foto: HZS Jihomoravského kraje

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Redakce Hasiči.cz
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
17.11.2025 Čelní střet dvou aut zablokoval večerní provoz a zranil tři lidi Večerní srážka dvou osobních aut na silnici I/33 u Předměřic nad Labem zranila tři lidi. Jedna osoba zůstala zaklíněná ve voze a hasiči ji museli vyprostit. Zobrazit článek
Z regionu
17.11.2025 Střet vlaku s člověkem zastavil večerní provoz. Zraněný skončil v péči záchranářů Večerní zásah v Krkonoších zastavil provoz na regionální trati. Při střetu vlaku s osobou utrpěl člověk vážná zranění a na místě zasahovala i letecká záchranná služba. Zobrazit článek
Z regionu
17.11.2025 Auto skončilo v potoce: Hasiči vyprostili zaklíněné posádky v nočním zásahu Noční nehoda skončila pádem osobního auta do koryta potoka. Hasiči museli vůz stabilizovat, vyprostit dvě zaklíněné osoby a zabránit úniku provozních kapalin do toku. Zobrazit článek
Z regionu
17.11.2025 Chata zachvácená plameny. Hasiči bojovali s ohněm v těžko přístupném terénu Hasiči v noci likvidovali rozsáhlý požár chaty ukryté v obtížně přístupném terénu. Plameny zasáhly celý objekt a jednotky musely vynést i dvě tlakové lahve. Nikdo nebyl zraněn. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru