Jihomoravští hasiči vyjíždějí častěji ke sraženým chodcům VIDEO

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Jihomoravští hasiči vyjíždějí  častěji ke sraženým chodcům VIDEO

chodecvb.jpg
V roce 2018 hasiči Jihomoravského kraje evidují zvýšený počet výjezdů ke sraženým chodcům.
Zatímco v loňském roce zasahovali od 1.10. do 6.12. u 9 případů, letos je to za stejné období již 33 událostí.

brno.jpg vyjezd-hasic.jpgNevíce výjezdů ke sraženým chodcům bylo v Brně, ale podobné výjezdy se udály v celém kraji. Ke většině případů hasiči vyjížděli mezi 16. hodinou odpoledne a 8. hodinou ranní.

chodec3.jpgsmrt.jpgDnes, 7.prosince 2018 ráno , hasiči vyslali jednotky ke dvěma dopravním nehodám se srážkou chodců. V jednom případě na Blanensku se jednalo o smrtelné zranění

vystraha2.png
Hasiči upozorňují . Chodci by měli používat reflexní prvky umístěné na oblečení nebo zavazadlech a nepodceňovat byť jen třeba krátké přechody komunikací za snížené viditelnosti.

video4.jpg

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje