Jihomoravští hasiči vyjížděli v neděli ráno ke dvěma tragickým nehodám

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Jihomoravští hasiči vyjížděli v neděli ráno ke dvěma tragickým nehodám

nehoda-crah-kuh.jpg
V neděli 16.prosince 2018 si ranní nehody v Jihomoravském kraji si vyžádaly dva lidské životy. Provoz byl v místech událostí omezen.

smrt.jpgK první nehodě vyjížděly jednotky po třetí hodině ranní na Hodonínsku. Nedaleko Veselí nad Moravou vyjel osobní automobil z komunikace a střetl se stromem. Zasahující hasiči resuscitovali společně s posádkou záchranné služby zraněného řidiče. Ten však utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.  Jednotky nasvětlily místo události a po vyšetření nehody uklidily komunikaci od trosek z havarovaného vozidla.

K další nehodě spěchali hasiči po páté hodině na 168. km dálnice D1. Zde se střetl osobní automobil smrt-(1).jpgs kamionem. Osobní vůz skončil po nehodě zaklíněný pod návěsem.  Řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Hasiči zabezpečili místo události a po vyšetření nehody vyprostili vůz i tělo zemřelého. Provoz na dálnici D1 byl v tomto úseku po dobu zásahu omezen.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz