K vážné nehodě vyjeli hasiči na Blanensku kvůli které byl frekventovaný tah na Svitavy více jak na dvě hodiny uzavřen

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

14.08.2017
K vážné nehodě vyjeli hasiči na Blanensku kvůli které byl  frekventovaný tah na Svitavy více jak na dvě hodiny uzavřen
U Letovic se v neděli, 13.srpna 2017 odpoledne srazila dvě osobní auta. Hasiči museli vyprošťovat. Celkem se zranili tři lidé a frekventovaný tah na Svitavy byl dočasně uzavřen.

33290.jpg
K nehodě po 18. hodině vyjely jednotky HZS z Kunštátu a Boskovic. Nehoda se stala na silnici I/43, která musela být uzavřena. Na místo přiletěl vrtulník LZS. Hasiči jednoho zraněného z vozidla vyprošťovali odstraněním dveří pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. To se povedlo do patnácti minut od příjezdu první jednotky. V péči záchranné služby však skončili ještě další dva lidé.

33289.jpg
Po předání zraněných do plné péče ZZS se hasiči věnovali úklidu provozních kapalin ze silnice, aby mohl být zprovozněn alespoň jeden jízdní pruh. Následně pomohli s naložením vozidel na odtahovou službu. Zásah byl na místě ukončen ve 20.46 hod.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz