Kamion narazil do rodinného domu

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

27.03.2019
Kamion narazil do rodinného domu
kamion4.png
V úterý, 26. březen 2019, po nehodě nákladního vozu v Blansku-Lažánkách museli hasiči stabilizovat rozbořenou část rodinného domu a zajistit havarovaný kamion. Při nehodě se zranil pouze řidič. Rodinný dům byl v době nehody prázdný. Kamion poničil navíc i sloup nízkého napětí. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena. 

ViewImage-(11).jpg

Do Lažánek, místní části Blanska, spěchali po jedenácté hodině hasiči k dopravní nehodě. Do sloupu nízkého napětí a do rodinného domu tam narazil kamion. Po příjezdu prozkoumali probořený rodinný dům. V domě se nikdo nenacházel. Na místě byl pouze zraněný řidič, kterého záchranná služba ošetřila a následně odvezla do nemocnice.

ViewImage-(10).jpg

Hasiči kamion zabezpečili proti případnému vzniku požáru a na místo si vyžádali speciální techniku s vybavením na stabilizaci rozbořené části domu. K zajištění budovy použili přivezenou výdřevu a stabilizační prostředky z vybavení, které máme k dispozici od Správy státních hmotných rezerv.

ViewImage-(12).jpg

Na místo byl přivolán statik na posouzení stability domu, pohotovostní služba energetiků k odpojení elektřiny a odtahová služba. Po odpojení elektrické energie zajistili hasiči dům proti zborcení. Vyproštění kamionu zajistila specializovaná firma.

ViewImage-(6).jpg

Hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a odčerpali naftu z nádrže kamionu. Spolupracovali s Policií ČR při dokumentování nehody.

ViewImage-(3).jpg

Pro rodinu, která bydlí v rodinném domě, bylo zajištěno náhradní ubytování. Hasiči ukončili zásah před půl osmou večer. Na místě zůstala odtahová služba s policisty.

ViewImage-(2).jpg
U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanic Blansko, Brno-Lidická, Brno-Líšeň, Tišnov a dobrovolní hasiči z Jedovnic.
 
Zdroj:
Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje
Foto: HZS Jihomoravského kraje
 
FOTOGALERIE
ViewImage-(4).jpg