Kamion s drůbeží vyjel z dálnice Odstraňování následků trvalo několik hodin

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

30.09.2017
Kamion s drůbeží vyjel z dálnice Odstraňování následků trvalo několik hodin
Nehoda dvou kamionů komplikovala 29.září 2017  od rána dopravu na D52 u 12. km ve směru na Brno. Hrozivě vypadající pád kamionu z mostu se obešel bez vážného zranění. Odstraňování následků trvalo několik hodin.
Jeden z kamionů sjel po srážce z dálnice a spadl na silnici křižující dálnici pod mostem. Ze zdemolované kabiny nemuseli hasiči nikoho vyprošťovat. Řidič skončil v péči záchranné služby, ale po vyšetření mohl zůstat na místě nehody.
hlav.jpg
Kamion, který sjel z dálnice, převážel asi 6000 kusů drůbeže. Většina uhynula na místě. Hasiči zajistili návěs proti dalšímu pádu, zasypali uniklou naftu a koordinovali další práce na místě zásahu. K nehodě přijel zástupce veterinární správy k posouzení postupu v souvislosti s úhynem drůbeže.
33786.jpg
Hasiči odčerpali naftu z havarovaného kamionu a po vyklizení a odvozu drůbeže začala specializovaná firma vyprošťovat kamion. Naše jednotky předaly 12.25 místo odtahové službě a vrátily se na své základny.
Dálnice byla přibližně první hodinu zásahu na Brno neprůjezdná. Potom se podařilo vyčistit levý jízdní pruh a uvolnit tak vzniklou kolonu.
 
 
Zdroj:
Jaroslav Mikoška
firebrno.cz
Foto: HZS Jihomoravského kraje