Kamion zůstal po nehodě na střeše

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Kamion zůstal po nehodě na střeše

Tři jednotky dnes, 18.května 2017, dopoledne vyjely k dopravní nehodě u Mikulovic na Znojemsku. V kabině převráceného kamionu zůstal zaklíněný spolujezdec. Přívěs navíc převážel živou drůbež, kterou museli hasiči zajistit.
32224.jpg

Operační středisko vyslalo k nehodě jednotku ze Znojma, z brněnské stanice Lidická vyjela speciální vyprošťovací technika a ze stanice Brno-Přehrada vyjeli hasiči vyškolení na záchranu a odchyt zvěře.
32220.jpg

Po příjezdu hasičů bylo nutné vyprostit zraněného spolucestujícího. Další spolucestující a řidič mezitím již skončili v péči posádky ZZS. Přibližně po hodině náročných vyprošťovacích prací se podařilo dostat zraněného z kabiny. Na místě přistál vrtulník záchranné služby.
32222.jpg

Hasiči následně vyčkali na zadokumentování nehody ze strany PČR a pak havarovaný kamion převrátili zpět na kola a uklidili silnici. Odvoz drůbeže zajistila firma náhradní dopravou.  Hasiči na místě zasahovali od 9.28 hod. do 13.30 hod.
32223.jpg

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK