Krajský ředitel poděkoval hasičům za zásah

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/ Zregionů

08.03.2017
Krajský ředitel poděkoval hasičům za zásah

Ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán dnes poděkoval hasičům za zásah při záchraně tonoucího začátkem března.

V Brně na požární stanici Lidická se ve středu 8.března 2017 dopoledne sešli hasiči včetně příslušníků z Krajského operačního a informačního střediska, kteří se podíleli 2.3. na záchraně tonoucího pod ledem v brněnském lomu na Hádech. Poděkovat jim za nasazení při náročném a neobvyklém zásahu přišel krajský ředitel plk. Jiří Pelikán v doprovodu náměstka pro IZS plk. Mojmíra Richtra a ředitele Územního odboru Brno-město plk. Petra Oháňky.
31567.jpg

„Za sebe, za Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje moc děkuji. Byl to parádní výkon a jsem za to moc rád,“ ocenil plk. Pelikán nasazení hasičů, kteří dokázali během 13 minut vyhledat plavce asi 2,5 metru hluboko pod ledem při minimální viditelnosti a následně jej předali do péče záchranné služby.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje