Letošní prázdniny v Jihomoravském kraji patřily k těm nejnáročnějším. Výjezdy hasičů k požárům, dopravním nehodám i k technickým zásahům přesáhly mnohonásobně průměr zásahů minulého roku.

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.09.2017

images.jpg73390_8e8c7.jpg
Podle statistik byly letošní letní prázdniny z pohledu jihomoravských hasičů výrazně nadprůměrné. Všechny tři hlavní typy událostí překročily průměr posledních čtyř prázdnin.

Nejčastějším typem událostí, u kterých během roku musí zasahovat, jsou dopravní nehody, požáry a technické zásahy.
CCC.png

Během letošních prázdnin hasiči vyjeli k 376 požárům. To je číslo jen o málo vyšší, než je průměr (373) posledních čtyř prázdnin. Škody jsou však oproti loňskému létu vyšší. Letos se odhadují na 49,1 mil. korun (vloni 31,8 mil.). Podařilo se nám uchránit majetek v hodnotě cca 162,6 mil. korun (vloni 45,4 mil.). Při požárech se zranilo 14 lidí a jeden člověk zemřel.

df.png

Evidujeme nárůst zásahů u dopravních nehod. Poslední čtyři letní prázdniny jsme zasahovali průměrně u 340 těchto událostí. Letos to bylo 479.

iu.jpg

Výrazný nárůst je patrný také u technických zásahů, kde se projevily rozmary počasí a nespočet výjezdů k popadaným stromům. Celkový součet technických zásahů během prázdnin je 1624. Čtyřletý průměr přitom činí 1183.

V celkových číslech letos převyšujeme průměr o více než 700 zásahů. Vyjeli jsme během prázdnin k 2833 událostem (čtyřletý průměr je 2109). Letos jsme zachránili také mnohem více osob. Celkem počítáme 585 zachráněných (průměr je 393).

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz