Ministr vnitra navštívil brněnskou stanici Lidická

Ministr vnitra navštívil brněnskou stanici Lidická
CPS_Brno.jpg
HZS Jihomoravského kraje, brněnská stanice Lidická

Krajský ředitel plk. Jiří Pelikán s nejužším vedením HZS Jihomoravského kraje dnes, 6.září 2018,  přivítal ministra vnitra Jana Hamáčka. Ten v doprovodu poslance Romana Onderky navštívil brněnskou stanici Lidická.

36811.jpg

Během setkání představil ředitel a jeho kolegové klíčové body z fungování HZS Jihomoravského kraje. Ministr byl seznámen s početními stavy, platovými podmínkami, rozpočtem a fungováním sboru.

36818.jpg

Hovořilo se mimo jiné o problematice obnovy požární techniky a investic do hasičských stanic. Při té příležitosti krajský ředitel zmínil nutnost postavit novou stanici Lidická, která je již v havarijním stavu. Vedení prezentovalo také speciální skupiny hasičského sboru Jihomoravského kraje, jakými jsou letečtí záchranáři nebo střelmistři.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz