Mnoho zásahů spojených s bouřkami

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.07.2019 | Jihomoravský kraj
Mnoho zásahů spojených s bouřkami
Celé odpoledne odstraňovali hasiči následky bouřek, které se přehnaly nad Jihomoravským kraje. Nejčastěji odstraňovali spadlé stromy a ulomené větve. Nejvíce zásahů jsme zaznamenali v okresech Blansko a Brno-venkov.

S příchodem bouřky a deště hasiči od poledne do sedmnácté hodiny řešili celkem 42 událostí. Dvacet sedm krát vyjeli k odstranění spadených stromů nebo větví. Pět krát odstraňovali nebezpečné stavy, jako jsou například uvolněné střešní krytiny nebo přetržené dráty elektrického vedení. Čerpat vodu vyjeli celkem v pěti případech. Ve čtyřech případech vyjížděli k odstranění naplavenin a čištění komunikací. Jeden zásah byl vyhodnocen jako planý poplach.

Nejvíce zásahů v jednom městě bylo v Újezdě u Brna, kde hasiči zasahovali na 8 místech. V obci Jabloňany hasiči řešili čtyři události. V dalších městech a obcích to bylo obyvykle po jednom nebo po dvou zásazích.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Technická pomoc dle jednotlivých okresů

Počet zásahů