Na Břeclavsku hořela hala. Vyhlášen byl 3. stupeň poplachu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.02.2020 | Pouzdřany/ Jihomoravský kraj
Na Břeclavsku hořela hala. Vyhlášen byl 3. stupeň poplachu

Pátek 28. února 2020 -  Včera krátce po 20. hodině jsme přijali informaci o požáru haly v Pouzdřanech na Břeclavsku. Téměř sedmnáctihodinový zásah jsme ukončili dnes odpoledne. Škody jdou do miliónů korun. 

Při příjezdu jednotek byla plameny zasažena celá skladovací hala. Operační středisko vyhlásilo 3. stupeň požárního poplachu. Povolána byla také chemická laboratoř z Tišnova, která monitorovala stav ovzduší v okolí požáru. Díky příznivým povětrnostním podmínkám však nebyly nebezpečné limity v okolí překročeny.

Hasiči nasadili proti ohni devět vodních proudů a využili také výškovou techniku. Na části plechové haly došlo k destrukci střechy.  Vzhledem k vysokému riziku nemohli hasiči vstupovat do objektu.

Na místě byl zřízen štáb velitele zásahu, spojení zajišťovalo mobilní operační pracoviště a týl pro zasahující připravily 4 jednotky  SDH vycvičené a vybavené pro tyto činnosti.

Po 22. hodině se podařilo dostat požár pod kontrolu, takže po půlnoci bylo možné zredukovat počet nasazených jednotek. Do rána na místě zůstaly 3 hasičské jednotky.

IMG_0592.jpg

Za světla se na místo vrátili vyšetřovatelé a pokračovalo dohašování a kontrola požářiště. Podle předběžných odhadů se škoda pohybuje v jednotkách milionů korun a příčina zůstává v šetření.  V 12.30 hodin bylo možné ohlásit likvidaci požáru. Během dnešního dne budou ještě na místě dohlížet dobrovolní hasiči. 

Na zásahu se podílelo téměř 130 hasičů z 21 jednotek, jeden dobrovolný hasič se během zásahu poranil, ale nebylo nutné lékařské ošetření.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj:  HZS Jihomoravského kraje